Trendy i życie

Jakie funkcje mają najnowsze wózki dla dzieci?

Najnowsze wózki są projektowane tak, aby ułatwić rodzicom wiele czynności – jak na przykład zrobienie zakupów, czy ochronę dziecka przed słońcem, deszczem lub owadami. Do tego celu zaopatrzone są w specjalne kosze (różnych wielkości), parasolki, folie przeciwdeszczowe, a także moskitiery.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim na wagę wózka. Jeśli mieszkasz w bloku, w którym nie ma windy i codziennie będziesz zmuszona znosić go na dół, a później wnosić na górę, poszukaj takiego, który waży maksymalnie 12-15 kilogramów. Bardzo funkcjonalny jest wózek 3w1, który w zależności od potrzeb (jak i rozwoju dziecka) może być przekształcany w spacerówkę.

Przy zakupie dołączona jest do niego gondola, a także fotelik samochodowy (a więc nie musisz dodatkowo inwestować w drugi wózek, jak dziecko podrośnie i będzie chciało oglądać świat z pozycji siedzącej).

Ważną kwestią jest również możliwość regulacji rączki – jeśli zwrócisz na to uwagę przy zakupie wózek będzie dopasowany idealnie do Twojego wzrostu. Istotną funkcją jest możliwość przekładania rączki, dzięki temu w prosty sposób ochronisz swoje dziecko, gdy nagle zmieni się pogoda.

Ciekawą funkcję posiadają wózki „rok po roku”, które zapewniają komfort podczas spaceru bliźniakom, a także dzieciom z małą różnicą wieku. Są bardzo wygodne ze względu na to, że siedzenia można odwracać i ustawiać maluchy w różnych pozycjach (w kierunku jazdy, czy nawet twarzami do siebie). Wózki są wąskie więc nie ma problemów podczas wynoszenia bądź wnoszenia ich do domu.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

pięć + sześć =