Jak i gdzie nakładać perfumy, aby utrzymać ich zapach dłużej?

Jak i gdzie nakładać perfumy, aby utrzymać ich zapach dłużej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość kobiet nosi perfumy na co dzień, jednak tak naprawdę niewiele z nich wie gdzie warto się skropić, aby ulubiony zapach utrzymał się jak najdłużej. Wbrew pozorom, by mieć pewność że woń perfum utrzyma się przez wiele godzin, nie trzeba ich aplikować wyłącznie na nadgarstki i dekolt. Gdzie zatem warto rozpylić zapach?

Strategiczne miejsca

Podstawową zasadą, o której trzeba pamiętać jest to, że perfumy powinny być rozpylane w miejsca, w których utrzymuje się ciepło. Warto popsikać perfumami zgięcia kolan oraz łokci, gdzie ciało przez cały czas jest ciepłe. Jak wiadomo zapach unosi się w górę, dzięki czemu perfumy będą wyczuwalne przez cały dzień. Kolejnym miejscem, o którym nie można zapominać podczas aplikacji perfum jest przestrzeń za uszami. Skóra jest tam bardzo cienka, co sprawia, że żyły znajdują się bardzo blisko niej, a to z kolei powoduje, że rozpylony tam zapach utrzymuje się przez cały dzień.

Sposób aplikacji perfum

Ważne jest nie tylko miejsce, ale również sposób aplikacji perfum. Aby wydobyć głębię zapachu nie należy go rozcierać nadgarstkami, lecz po prosty rozpylić w wybranym miejscu. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, że poszczególne aromaty nie będą się uwalniały w odpowiedniej kolejności, a tym samym zapach stanie się mniej atrakcyjny. Należy pamiętać także o umiarze. W ciągu dnia zapach może wydawać się mniej wyczuwalny, jednak należy pamiętać, że jest to spowodowane przede wszystkim tym, że nosząca go osoba przyzwyczaiła się do tej woni, zatem nie czuje jej tak intensywnie jak bezpośrednio po aplikacji produktu. Chcąc zaopatrzyć się w perfumy warto zdecydować się na zakupy w dobrym sklepie z kosmetykami, by mieć pewność, że otrzyma się oryginalny produkt wysokiej jakości.

Bogaty wybór perfum oferuje na przykład perfumeria Neness.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*