Jakie odmiany konopi występują na rynku?

Jakie odmiany konopi występują na rynku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konopie mają długą historię w Stanach Zjednoczonych, ale dopiero niedawno zezwolono na ich komercyjną uprawę w tym kraju. The 2018 Farm Bill zalegalizował produkcję konopi, a więcej marek trafia do sklepów z nowymi produktami.

Konopie są wytwarzane z łodyg rośliny, która daje jej mocne włókna. Nasiona rośliny mogą być również wykorzystywane do produkcji żywności, oleju lub leków.

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów konopi, są to niektóre z najbardziej powszechnych odmian:

Konopie przemysłowe

Ta odmiana konopi jest uprawiana tylko dla jej włókien i nasion. Nie jest wykorzystywana do żadnych innych celów. Konopie przemysłowe można znaleźć w odzieży, linach i produktach papierniczych, takich jak zeszyty i książki. 

Konopie medyczne

Ta odmiana konopi służy do tworzenia olejów i suplementów, które są wykorzystywane w celach leczniczych. Nie jest uprawiana w żadnym innym celu.

Konopie bogate w CBD

Ten rodzaj konopi jest uprawiany specjalnie dla jego kannabinoidów (kannabidiol). Kannabinoidy mają różne zastosowania, w tym jako środek przeciwzapalny i leczenie lęku i depresji. Nie jest on wykorzystywany do żadnych innych celów. Konopie bogate w CBD można znaleźć w różnych produktach, w tym olejkach, nalewkach i jadalnych.

Na świecie można znaleźć też wiele osób, które zbierają kolekcjonerskie odmiany nasion marihuany. Wiele odmian takich jak np. https://www.taniesianie.pl/blue-dream-co-to-jest-opis-dzialanie-i-wlasciwosci można dołączyć do swojej złożonej kolekcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*