Co pić do posiłku z korzyścią dla zdrowia?

Co pić do posiłku z korzyścią dla zdrowia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o zdrowie to jedna z najważniejszych potrzeb w życiu każdego człowieka. Codziennie narażeni jesteśmy na czynniki zewnętrzne, które mogą powodować zmiany chorobotwórcze. Niektóre z nich obecne są w powietrzu, a niektóre w żywności, którą spożywamy. Jedzenie zdrowych i nieprzetworzonych pokarmów powinno być codziennością dla każdego, kto chce uniknąć poważnych chorób. Nie powinniśmy także zapominać o odpowiednim nawodnieniu naszego organizmu. O tym można pamiętać również podczas spożywania posiłków. Jakie napoje najlepiej wpływają na zdrowe funkcjonowanie naszego organizmu?

Soki owocowo-warzywne

Warzywa i owoce mają niezwykle dużą ilość witamin i minerałów, które wspierają odporność i zapobiegają różnym chorobom. Dodatkowo wpływają na oczyszczanie organizmu i oczywiście – pysznie smakują! Najlepsze są soki świeżo wyciskane, z dodatkiem odrobiny tłuszczu, np. oliwy z oliwek – dzięki temu witaminy są lepiej przyswajalne. Jeśli jednak nie posiadamy sokowirówki, możemy oczywiście kupować soki w sklepach. Ważne, aby zwracać uwagę na etykiety i nie kupować słodzonych napojów.

Herbata

Jeśli zimne soki lub woda do nas nie przemawiają, najlepszym wyjściem jest czarna herbata. Jej intensywny zapach i smak jest uzależniony od jakości listków czy pochodzenia – dobrej jakości herbata, taka jak na przykład dostępna na https://marketbio.pl/category/zdrowa-zywnosc-herbaty-herbata-czarna, posiada wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim pobudza wydzielanie enzymów trawiennych, a także zawiera wiele antyoksydantów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*