Kto zajmuje się realizacją instalacji odgromowych?

Kto zajmuje się realizacją instalacji odgromowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Instalacja systemów ochrony odgromowej to złożone zadanie, które wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy. Instalacje odgromowe Poznań wymagają również zgodności z międzynarodowymi normami i przepisami. Ponadto instalacje muszą spełniać wszystkie krajowe wymogi bezpieczeństwa, a także lokalne kodeksy i rozporządzenia budowlane. Realizacją projektów zajmują się ekipy specjalistów-elektryków.

Instalacje odgromowe, w jakim celu?

Instalacje odgromowe Poznań mają na celu ochronę ludzi, mienia i infrastruktury przed skutkami uderzeń piorunów. Systemy ochrony odgromowej mogą być instalowane na budynkach, wieżach i innych konstrukcjach w celu ochrony przed bezpośrednimi uderzeniami lub pośrednimi skutkami uderzenia w pobliżu.

Podstawowym celem systemu ochrony odgromowej jest ograniczenie napięcia, które dociera do chronionej przez niego konstrukcji. Ogranicza to ilość energii dostępnej do powstania szkód. Oprócz ograniczania szkód, systemy ochrony odgromowej zapewniają również wyraźną wizualną sygnalizację w przypadku wystąpienia problemu z samym systemem.

Jak atakuje natura?

  • Uderzenia bezpośrednie polegają na uderzeniu pioruna w konstrukcję lub obiekt z siłą wystarczającą do spowodowania szkód. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku zwarcia elektrycznego w obiekcie takim, jak gałąź drzewa lub słup telefoniczny.

  • Uderzenia pośrednie polegają na tym, że gdy piorun uderza w obiekt, przemieszcza się wzdłuż ścieżki, która obejmuje przewodniki elektryczne, takie jak druty lub kable, może to spowodować znaczne uszkodzenia urządzeń lub konstrukcji znajdujących się w ich pobliżu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*