Lustra do łazienki – jaki kształt wybrać?

Lustra do łazienki – jaki kształt wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lustro jest nieodzownym elementem wyposażenia każdej łazienki, zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Na jakie się zdecydować?

Walory estetyczne

Jeżeli urządzamy naszą łazienkę w mocno dekoracyjnym stylu, to warto sięgnąć po okrągłe lustra, które są przeważnie umieszczane w ozdobnych, często stalowych ramach. Są one bardzo klasyczne i odpowiednie również do niewielkich pomieszczeń, a umieszcza się je zwykle nad umywalką. Doskonale odnajdują się też stylizowanymi lampami i przy dodaniu kolorowych elementów ozdobnych mogą nawiązywać do wystroju z dawnych lat. Pozwala to nadać temu pomieszczeniu bardzo unikalnego klimatu, który sprawi nam przyjemność na co dzień i zaimponuje odwiedzającym nas gościom.

Funkcjonalność

Lustro w kształcie kwadratu lub prostokąta jest uważane za bardziej praktyczne, bowiem obejmuje z reguły większy obraz aniżeli ich okrągłe odpowiedniki. Znajdują zatem zastosowanie w nowoczesnych łazienkach i często można się spotkać z modelami w większych rozmiarach, nawet obejmujących całą ścianę przy której osadzone są blaty i umywalka. Występują w wariantach z ramami, choć z reguły mniej ozdobnymi, a coraz większą popularnością cieszą się także te bez ramy. Dobrze odnajdują się one w łazienkach dekorowanych we współczesnym stylu.

Wybierając lustro, dobrze jest kierować się tym, w jakim stylu dekorujemy naszą łazienkę oraz jak dużą przestrzenią dysponujemy. Od tego będzie zależał dobór rozmiaru, ale też odpowiedniego kształtu, dzięki czemu lustro wpisze się w wystrój klasyczny bądź też nowoczesny.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Mariner.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*