Meblościanki – relikt PRL czy motyw wracający do łask?

Meblościanki – relikt PRL czy motyw wracający do łask?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres PRL-u nierozerwalnie kojarzy nam się z kilkoma meblami. Drewniane fotele z obiciami, ławy, przy których piło się kawę, czy wreszcie meblościanki. Te ostatnie kojarzyły się z niedzielami spędzanymi u naszych ciotek, gdzie na stole zawsze królował rosół, a na deser obowiązkowym elementem było domowe ciasto. W latach 90-tych meblościanki nadal były popularne, ale część osób zaczęła pozbywać się starych mebli, wymieniając je na nowe. Po okresie, kiedy ludzie nieco odzwyczaili się od posiadania meblościanek, dziś wracają one w wielkim stylu. Wyglądają już jednak nieco inaczej. Nowoczesny design zapewnia im lekkość, której nieco brakowało starym meblom. Dzisiaj ich zakup ponownie kojarzy się z dobrym gustem. Pełnią one funkcję ozdobną, zakrywając gołe ściany, które chcemy nieco ukryć. Znakomicie sprawdzają się jako podstawa do telewizora i są niezwykle praktyczne. Ilość miejsca gwarantuje, że możemy tam urządzić zarówno domowy mini-bar, jak i przechowywać rodzinne pamiątki.

Co do sypialni ?

Meblościanki świetnie pasują do salonu. Co, jednak jeśli urządzamy sypialnię, w której nie ma aż tak wiele miejsca? Wtedy z pomocą przychodzą komody, których przykłady możemy zobaczyć na stronie: https://mebleropez.pl/22-komody.

Doskonale sprawdzają się do przechowywania ubrań, czy butów. Posiadają też ładny design, który pasuje do każdego pomieszczenia. Możemy nabyć je zarówno w odcieniach naturalnego drewna, jak i na przykład w kolorze białym. Ten ostatni będzie dobrze współgrał z kontrastującymi elementami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*