Na jakiej zasadzie działa nowoczesny półkotapczan?

Na jakiej zasadzie działa nowoczesny półkotapczan?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po latach zapomnienia, półkotapczany znów wracają do naszych mieszkań. Te niezwykłe meble łączące w sobie wygodne, rozkładane łóżko z funkcjonalnym regałem lub szafą na nowo odnajdują miejsce w sercach właścicieli niewielkich mieszkań. Doskonałe do sypialni i małego salonu, nie tylko zdobią, ale i stwarzają dodatkowe miejsce do spania dla niezapowiedzianych gości. Na czym polega ich fenomen i jak właściwie działają?

Istotne funkcje nowoczesnego, składanego tapczanu

W odróżnieniu od standardowych, nieco przestarzałych tapczanów, półkotapczan nowoczesny zdecydowanie bardziej nadaje się do różnego rodzaju modyfikowania i aranżowania przestrzeni wokół niego. W zależności od wybranego modelu, może to być zarówno łączenie z użytkowym, stacjonarnym regałem, jak również z dostawką w formie modnej, dwuosobowej kanapy. To drugie rozwiązanie jest o tyle kreatywne, że do momentu całkowitego rozłożenia półkotapczanu, w zasadzie nie widać, że właśnie z nim mamy do czynienia.
Takie łóżko chowane w szafie poziomo działa w bardzo prosty sposób. Dzięki mechanizmowi wspomagającemu jego rozłożenie oraz blokadzie zatrzymującej w odpowiedniej pozycji, cała procedura trwa ledwie kilkanaście sekund i nie wymaga od nas wielkich nakładów siły. Istotna jest tutaj również wysuwana podpora stabilizująca łóżko i zapewniająca odpowiedni poziom. Większość nowoczesnych półkotapczanów posiada także specjalne pasy spinające pościel, dzięki czemu nie ma potrzeby każdorazowego jej zdejmowania i zakładania od nowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*