Najlepsza odzież na snowboard

Najlepsza odzież na snowboard
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się na wyjazd snowboardowy, do walizki musimy spakować odpowiednie ubrania. Pamiętajmy o tym, że długie godziny spędzane na stoku to coś zupełnie innego niż codzienne funkcjonowanie w mieście. Nasze ciało będzie w ciągłym ruchu, przy jednoczesnej ekspozycji na niskie temperatury. Nieodpowiedni strój sprawi, że nasza zimowa przygoda już po pierwszym dniu skończy się w łóżku z powodu wyziębienia organizmu. Jaka odzież będzie więc najlepsza na snowboard?

To, co najważniejsze

Podstawowe części stroju snowboardzisty to te elementy, które będą miały bezpośredni kontakt ze śniegiem. Muszą być więc przede wszystkim wytrzymałe oraz wodoodporne. Kurtki snowboardowe męskie i damskie mają jednocześnie zapewniać nam ciepło i nie blokować ruchów. Podczas mierzenia upewnijmy się, że ten ostatni warunek jest spełniony. W przeciwnym razie ryzykujemy upadek podczas jazdy. Na tej samej zasadzie dobierzmy także spodnie, rękawice oraz czapkę. W przypadku kurtki dużą rolę grają też względy praktyczne. Zwróćmy uwagę, czy posiada ona wygodne kieszenie oraz uchwyt na karnet narciarski.

By było cieplej

Komfort na stoku to nie tylko odpowiedni sprzęt snowboardowy oraz kurtka. Ważna jest również odzież, którą zakładamy pod spód, czyli te części garderoby, które bezpośrednio stykają się ze skórą. Warto sięgać po termoaktywną bieliznę oraz bluzy wykonane z oddychających materiałów. Te ostatnie znajdziemy na przykład w tym sklepie: https://snowboard.distrikt.pl/meskie-bluzy-snowboardowe. Dzięki nim nie będzie nam zimno nawet po zdjęciu kurtki, na przykład podczas wizyty w lokalnej restauracji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*