Niewyspanie – najczęstsze powody

Niewyspanie – najczęstsze powody
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo często zdarza się, że po prostu jesteśmy niewyspani. Odbija się to potem na całym naszym dniu – jesteśmy niewydajni, marudni oraz mamy problemy z koncentracją. Ponadto w godzinach popołudniowych często musimy wówczas skusić się na drzemkę, aby 'dotrwać’ do końca dnia. Z pewnością chcielibyśmy uniknąć tego typu sytuacji. Ustalmy więc, co jest najczęstszym powodem niewyspania i związanych z nim nieprzyjemności.
Oczywiście najważniejszym powodem, dla którego się nie wysypiamy jest krótki sen. Częstokroć chcemy wykorzystać dzień do ostatniej minuty, w związku z czym przesuwamy w nieskończoność pójście do łóżka. Kiedy orientujemy się, jak jest późno… wtedy jest już za późno. Dorosły człowiek powinien spać minimum 8 godzin na dobę, ale podkreślam – jest to niezbędne minimum.

Kolejnym powodem niewyspania są niewygodne akcesoria w naszej sypialni. Niemiła w dotyku pościel czy prześcieradło może powodować, że myślimy o śnie w sposób negatywny. Być może śpisz na kiepskim materacu? A może po prostu powinieneś kupić prześcieradło z gumką?

To ciekawe, ale zwijające się w nocy prześcieradło jest częstym powodem niewyspania. Sam borykałem się z tym problemem. Nad ranem moje prześcieradło było już tak zwinięte, że musiałem wstawać by je poprawiać. Problem ten można rozwiązać dzięki prześcieradle z gumką. Ładnie opina ono materac i nigdy, ale to nigdy nie zwija się pod wpływem naszych mimowolnych, nocnych ruchów. Każdy posiadający pościel sklep ma w swojej ofercie tego typu prześcieradło.

Zainwestuj w lepsze akcesoria do Twojej sypialni, a dzięki temu nie tylko Twoja noc, ale także cały dzień ulegną ogromnej poprawie. Wysoka jakość snu, to wysoka jakość życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*