Niezbędne suplementy w diecie koci

Niezbędne suplementy w diecie koci
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układ pokarmowy koni jest bardzo wrażliwy, dlatego najważniejszym elementem opieki nad tymi zwierzętami jest dobór odpowiedniego pożywienia. Codzienna dieta powinna być bogata przede wszystkim w naturalną zielonkę, pasze treściwe i rośliny okopowe oraz strączkowe. Często konieczne jest też podawanie dodatkowych suplementów, zawierających wartościowe witaminy i składniki odżywcze. Produkty te znajdziemy w ofercie specjalistycznego sklepu internetowego, jakim jest np. https://www.zywieniekoni.pl/.

Żywienie musi być kompleksowe 

Stosując suplementację, należy pamiętać o tym, że nadmierne dawkowanie pewnych składników może negatywnie odbić się na zdrowiu konia. Z tego względu przy wyborze konkretnych suplementów warto brać pod uwagę skład codziennego jadłospisu, przebyte choroby, charakter wykonywanej pracy, styl życia, a także ogólny stan zwierzęcia. Podawanie dodatkowych witamin i minerałów jest konieczne zwłaszcza wtedy, gdy nasz koń cierpi z powodu urazu, choroby zwyrodnieniowej stawów, zaburzeń trawienia, stresu albo różnych chorób dotyczących sierści, skóry czy układu immunologicznego. Jest to też wskazane, jeśli jego kopyta są nadmiernie łamliwe lub popękane.

Najczęściej hodowcy decydują się na stosowanie suplementów poprawiających ruchomość stawów i przyspieszających gojenie się wszelkich urazów. Zawierają one takie składniki, jak glukozamina, kolagen, MSM i chondroityna. Dużą popularnością cieszą się też wysłodki buraczane dla koni, preparaty budujące tkankę mięśniową oraz elektrolity. Dodajmy, że w sklepach są również dostępne specjalistyczne produkty dla klaczy źrebnych i koni sportowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*