Co zabrać pod namiot?

Co zabrać pod namiot?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawa pod namiot to chyba najbardziej ekscytująca forma spędzania wakacji. Okraszona jest nutką adrenaliny, bo nigdy nie wiemy, co nas w jej trakcie zaskoczy. Naszym największym wrogiem może okazać się pogoda. Do wakacji pod namiotem należy się dobrze przygotować. Bez względu na to, czy zamierzamy spędzić ten czas na polu namiotowym, czy może w totalnej dziczy, przedmioty wymienione poniżej z pewnością okażą się niezbędne.

Gotowanie pod namiotem

Przygotowywanie posiłków na łonie natury może być nie lada wyzwaniem. Warto jest zatem zadbać o odpowiednie wyposażenie naszej polowej kuchni. Jeśli jeszcze nie posiadamy specjalnych naczyń turystycznych, pomyślmy o ich zakupie. Są one dużo lżejsze oraz bardziej wytrzymałe od zwykłych garnków czy patelni i doskonale sprawdzają się w survivalowych warunkach. Z przedmiotów użytku codziennego z pewnością przydadzą się nam solidne noże kuchenne. Nie zapominajmy również o przenośnej kuchence turystycznej oraz zapasie gazu do niej.

Komfortowe noce

Nocleg pod namiotem to nie tylko fascynująca przygoda, lecz także wyzwanie organizacyjne. Zadbajmy o własny komfort w tej sytuacji i zaopatrzmy się w śpiwór dobrej jakości. Sprawdźmy, jakich temperatur powinniśmy spodziewać się nocą w miejscu, do którego się wybieramy. Temperatura jest najważniejszym kryterium wyboru odpowiedniego śpiwora. Zadbajmy również o odpowiednią izolację. W czasie chłodnych nocy na łonie natury z pomocą przyjdą nam również specjalistyczne ogrzewacze chemiczne, będące doskonałym źródłem ciepła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*