Niezbędny sprzęt wędkarski

Niezbędny sprzęt wędkarski
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby pragnące zacząć swoją przygodę z wędkowaniem często zastanawiają, się w jaki sprzęt powinny się zaopatrzyć. Najważniejszym atrybutem każdego wędkarza jest oczywiście wędka. W sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów wędek. Nie warto od razu kupować najdroższych i najlepiej wyposażonych modeli. Dla początkującego wędkarza w zupełności wystarczająca będzie wędka o długości 3 metrów, charakteryzująca się średnią krzywą ugięcia. Taki model będzie najbardziej uniwersalny i sprawdzi się przy różnych metodach łowienia ryb. Należy pamiętać, że niektóre wędki wyposażone są w kołowrotek (zobacz najlepszy na rynku: kołowrotek dam quick z-base). Często jednak zdarza się tak, że wędzisko i kołowrotek trzeba dobierać osobno. Na początku przygody z wędkowaniem, warto postawić na kołowrotek ze szpulą stałą, który jest dużo bardziej uniwersalny od modeli ze szpulą ruchomą. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy mechanizm nie posiada żadnych luzów. Istotnym elementem każdego kołowrotka jest hamulec. Powinien być w miarę solidny i przede wszystkim łatwy w obsłudze.

Wybierając się na połów nie można również zapominać o takich elementach wyposażenia jak haczyki, do których przymocowana będzie przynęta, a także o żyłkach, ciężarkach i spławikach (zobacz: haczyki mad gripper).Najlepiej zaopatrzyć się również w praktyczną torbę na sprzęt, która pozwoli na przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów w jednym miejscu. Oczywiście, żeby złowić jakąkolwiek rybę trzeba ją w jakiś sposób zachęcić do tego, by połknęła haczyk. Do tego celu potrzebne będą zanęty oraz przynęty. Jeśli chodzi o zanęty to wrzucane są one bezpośrednio do wody po to, by zachęcić ryby do podpłynięcia bliżej. Przynęty natomiast nakłada się na haczyk. Przynętą może być zarówno żywy robak jak i jego sztuczna imitacja.
W związku z tym, że wędkowanie to zajęcie dosyć czasochłonne, warto także zaopatrzyć się w praktyczną podpórkę na wędkę. Przydatne będzie też jakieś siedzisko lub składane krzesełko. Nie należy również zapominać o podbieraku, którym wyłowiony zostanie złapany okaz. Chociaż liczba akcesoriów wędkarskich dostępnych w sklepach jest bardzo duża, wymieniony powyżej sprzęt powinien w zupełności wystarczyć do tego, aby rozpocząć swoją przygodę w wędkowaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*