Od czego zacząć naukę fotografii?

Od czego zacząć naukę fotografii?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotografia to pasja, która często rodzi się nagle, lecz gdy już złapiemy bakcyla, to trudno jest nam się z nią rozstać. Mówi się, że nie należy ona do najtańszych. To jednak tylko po części prawda. Początki przygody z fotografią wcale nie muszą kosztować nas zbyt wiele. Warto na początek sprawdzić, czy aby na pewno chcemy inwestować w kosztowne sprzęty.

Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani, by postawić na jakość, wybierzmy lustrzanki cyfrowe. Pozwolą one na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć, a ich rozpiętość cenowa jest na tyle duża, że z pewnością bez problemu znajdziemy coś w naszym budżecie.

Co fotografować?

Obiekty, które wybierzemy za cel fotografii powinny tak naprawdę zależeć od naszych zainteresowań. Mogą być to zarówno pejzaże na łonie natury, jak i miejskie krajobrazy. Nie jest jednak tajemnicą, że na początkowym etapie naszej przygody z fotografią najłatwiej będzie robić zdjęcia nieruchomych rzeczy. Wtedy istnieje największa szansa, że będą one perfekcyjne, a to tylko doda nam otuchy przed kolejnymi już nieco trudniejszymi próbami.

Na rynku dostępne są aparaty, które posiadają różne obiektywy fotograficzne. Przy ich wyborze powinniśmy kierować się w tym, co zamierzamy fotografować. Inne obiektywy sprawdzą się, gdy fotografujemy naturę, czy zwierzęta. W tym wypadku będzie liczyć się dobry zoom optyczny. Jeśli jednak chcemy robić zdjęcia ruchomych obiektów, na przykład miejskiego nocnego życia, wtedy kluczowe znaczenie będzie miała dobra stabilizacja obrazu oraz czułość na światło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*