Parametry miejskich motorowerów

Parametry miejskich motorowerów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skutery dzielą się na dwie podstawowe grupy: motorowery (z pojemnością do 50 ccm) oraz tak zwane maxi-skutery (motocykle o pojemności 125 ccm lub większej). Jazda każdym z nich cechuje się sporymi walorami praktycznymi, a jednocześnie generuje dużą radość z samego przemieszczania się takimi pojazdami. Jakie parametry motorowerów sprawdzą się najlepiej w miastach?

Bez obowiązku prawa jazdy

Motorower o prędkości maksymalnej wynoszącej 45 kilometrów na godzinę nie wymaga od kierowcy posiadania prawa jazdy. Podzielić je można na trzy rodzaje odnośnie do zastosowanego w konstrukcji silnika: spalinowe, elektryczne oraz hybrydowe. W mieście najkorzystniejsze okażą się hybrydy, które pozwolą nam zaoszczędzić na paliwie. Natomiast elektryczne odpowiedniki również są dobrym wyborem, w dodatku neutralnym dla środowiska, jednakże problemem okazać się może w nich dostęp do stacji ładowania. 

Miejski motorower to pojazd zwinny, o małych gabarytach, który bez problemu poradzi sobie w węższych uliczkach oraz w trakcie korków. Jednym ze współczesnych przykładów wielofunkcyjnego jednośladu jest Romet Router WS50 dostępny na https://www.czesci-moto.pl/p31878,motorower-romet-router-ws50-2019-e4.html. Motorower wyposażony jest w czterosuwowy silnik, który pozwala na płynne przyspieszenie, a komfortowa kanapa sprawdzi się w trakcie dłuższych wyjazdów za miasto. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*