Piękne i zdrowe włosy – jak wybrać kosmetyki dobrej jakości?

Piękne i zdrowe włosy – jak wybrać kosmetyki dobrej jakości?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetyki do włosów należy wybierać, biorąc pod uwagę ich typ oraz strukturę. Włosy zniszczone rozjaśnianiem potrzebują innych produktów niż takie, które nigdy nie były farbowane. Niektóre kosmyki chcą się kręcić, co oznacza pielęgnacje różniącą się od tej dla włosów prostych. W przypadku loków należy wyeliminować składniki, które mogłyby obciążyć naturalny skręt włosów, np. silikony. Z kolei ten składnik świetnie sprawdzi się do prostych kosmyków, ponieważ dodatkowo je wygładza.

Włosy farbowane

Farbowanie włosów potrafi nadwyrężać ich kondycję – zwłaszcza, gdy jest potrzebne również rozjaśnianie. Jednak mnóstwo kobiet na świecie decyduje się na zmianę koloru swoich kosmyków. Jak dbać o takie włosy? Najprościej jest ograniczyć częstość farbowań za pomocą odpowiednich produktów, np. szamponów i odżywek koloryzujących, które pozwolą na utrzymanie pracy fryzjera na dłużej. Takie kosmetyki posiada w swojej ofercie marka Jean Louis David. Odżywki zawierające pigmenty, to dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie ma czasu co miesiąc farbować odrostów. Jednocześnie włosy nie są dodatkowo narażane na kolejne zniszczenia. W przypadku jasnych kolorów sprawdzą się także płukanki, mające za zadanie utrzymać odpowiedni ton włosów, który łatwo potrafi się zrobić zbyt żółty.

Ochrona włosów

Należy pamiętać o ochronie włosów, szczególnie latem. Warto zabezpieczyć je serum bądź mgiełką w sprayu z filtrem UV. Trzeba także pamiętać o skórze głowy, która może zostać mocno przesuszona przez promienie słoneczne, co skutkuje gorszym stanem i wypadaniem włosów. Oprócz kosmetyków z filtrem skutecznym zabezpieczaniem będzie kapelusz lub inne nakrycie głowy. Dzięki prawidłowej ochronie przeciwsłonecznej włosy zachowają dobrą kondycję przez wszystkie pory roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*