Pokój nastolatka – jakie meble wstawić do niewielkiego wnętrza?

Pokój nastolatka – jakie meble wstawić do niewielkiego wnętrza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój nastolatka to pokój wielofunkcyjny – powinno się w nim znaleźć miejsce do spania, nauki, do przyjęcia przyjaciół, ale również miejsce na ubrania, książki, podręczniki, materiały edukacyjne i wiele gadżetów. Dlatego zakup mebli jest nie lada wyzwaniem.

Postaw na meble wielofunkcyjne

Dobrze sprawdzi się w tym przypadku meblościanka biała, która jeśli jest dobrze zaprojektowana, będzie w stanie zmieścić wszystkie rzeczy nastolatka oraz pomóc dobrze je posegregować, dzięki czemu łatwo i szybko będzie można znaleźć każdy przedmiot w pokoju nawet najbardziej zakręconego nastolatka. Powiększy optycznie wnętrze, rozświetli je i sprawi, że nawet najmniejszy pokój zyska przestrzeń i łatwo będzie w nim utrzymać porządek.

Innym pomysłem na małą przestrzeń w pokoju nastolatka będzie wykorzystanie mebli składanych do spania. Fotele czy mini sofy w ciągu dnia można traktować jako miejsce wypoczynkowe a w nocy posłużą nastolatkowi jako miejsce do spania. Dobrym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni jest również umieszczenie łóżka na górze a na dole miejsca do pracy czy do wypoczynku – wiele firm oferuje meble, które w ten sposób mogą zagospodarować przestrzeń w pokoju nastolatka.

W dobrze zaprojektowanych meblach młodzieżowych powinny znaleźć się schowki i półki, w których można przechowywać ulubione przedmioty czy materiały edukacyjne.

W pokoju nastolatka można wykorzystać każdą przestrzeń, nawet drzwi mogą posłużyć do zawieszenia wieszaków lub innych akcesoriów służących przechowywaniu różnych przedmiotów. Dobrze sprawdzi się tablica korkowa do przytwierdzania karteczek przypominających o ważnych sprawach. Istotny jest pomysł zagospodarowania przestrzeni i indywidualne preferencje nastolatka. Dużo pomysłów na zaaranżowanie wnętrza można zobaczyć na https://www.domtech24.com/pokoj-mlodziezowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*