Poradnik dla szefa działu HR

Poradnik dla szefa działu HR
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jako szef działu HR jesteś odpowiedzialny za zbudowanie zespołu, który będzie w stanie osiągać wyniki. Prowadzenie działu HR to skomplikowane zadanie. Wymaga od Ciebie zarządzania pracownikami firmy i zapewnienia, że są oni szczęśliwi i produktywni.

Oto kilka wskazówek, jak prowadzić dział HR:

  • Zatrudniając nowych pracowników, patrz najpierw na ich umiejętności i doświadczenie. Na przykład, jeśli szukasz kogoś do zarządzania działem finansowym, zapytaj siebie: „Czy mają dyplom z rachunkowości? Czy mają doświadczenie w zarządzaniu zespołem?”.
  • Nie zapominaj o umiejętnościach miękkich przy zatrudnianiu. Ktoś o świetnych umiejętnościach technicznych może nie być najlepszym kandydatem do Twojej organizacji, jeśli nie współpracuje dobrze z innymi lub ma słabe umiejętności komunikacyjne.
  • Upewnij się, że każda osoba ma jasno określone cele na rok i cele kwartalne w ramach swojego zakresu obowiązków. Pomaga to zapewnić, że wszyscy pracownicy są skupieni na osiąganiu swoich celów, zamiast spędzać czas na pracy nad projektami, które nie należą do ich obowiązków.
  • Regularnie udzielaj informacji zwrotnej, aby utrzymać motywację i zaangażowanie zespołu w pracę. Jeśli dzieje się coś negatywnego (np. pracownik, który nie osiąga dobrych wyników), porozmawiaj z nim o tym jak najszybciej, zamiast pozwalać na przeciąganie tego, aż stanie się to poważniejsze.
  • Pomagaj pracowniom zdobywać wiedzę, poprzez dostęp do materiałów oraz regularne szkolenia, np. to ze strony https://asystahr.pl/szkolenie-i-wdrozenie-rodo/. Jest to ważne, aby Twoi pracownicy ciągle się rozwijali, ponieważ wpłynie to na ich zadowolenie z pracy, pewność siebie oraz sukces całej organizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*