Przegląd samochodu ciężarowego – na co kładzie się nacisk?

Przegląd samochodu ciężarowego – na co kładzie się nacisk?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przegląd techniczny samochodu ciężarowego – co obejmuje?

W przypadku ciężarówek brak ważnego przeglądu technicznego może okazać się wyjątkowo uciążliwy. Samochody ciężarowe przeznaczone są do transportu przeróżnych rodzajów ładunków. Brak ważnego badania technicznego uniemożliwi pracę i wystawi właściciela na ogromne straty finansowe. Ponadto, u przeważającej części ubezpieczycieli, brak ważnego przeglądu technicznego grozi samoczynnym zaniknięciem polis AC i OC.

Biorąc pod uwagę dalekie trasy i ogromne obciążenie ciężarówek, dla bezpieczeństwa własnego i pozostałych uczestników ruchu, ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na jakość przeprowadzanego badania technicznego. Istotny jest wybór stacji oferującej dokładny i pełny przegląd, przeprowadzany przez wykwalifikowanych specjalistów. W trakcie przeglądu nacisk kładziony jest na sprawdzenie nadwozia i podwozia, ponadto na systemy bezpieczeństwa, hamowania oraz oświetlenia, oraz układ kierowniczy. Co więcej, samochód ciężarowy powinien zostać sprawdzony pod względem wystąpienia ewentualnych wycieków płynów oraz pod kątem emisji spalin.

Przykład stacji kontroli pojazdów oferującej pełne i dokładne badania, gwarantujące bezpieczeństwo na drogach, znajdziemy na stronie http://kadamtruckservice.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*