Rower gotowy czy składany samemu?

Rower gotowy czy składany samemu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rower optymalnie dobrany do naszych potrzeb okaże się rozwiązaniem korzystnym. Jednak wielu klientów wciąż rozważa nad wyższością rowerów gotowych nad składanymi samodzielnie i odwrotnie. Trzeba przyznać, iż każdy z tych sposobów posiada jasne korzyści, które jednak nie dla wszystkich będą tak znaczące.

Większość osób jeżdżących rekreacyjnie lub amatorsko nie potrzebuje zakupywać specjalistycznych modeli jednośladu, a tym bardziej składać go samemu. Jednakże, nie istnieją żadne przeciwwskazania, które miałyby takich amatorów zniechęcać do samodzielnej budowy. Owszem, składanie od podstaw nie będzie łatwym zadaniem, tym bardziej jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat budowy roweru – w takim przypadku powinniśmy raz jeszcze zastanowić się, czy jest to dobry pomysł. Nieodpowiednie i niedokładne złożenie skończyć się może dla nas kontuzją lub niebezpiecznym wypadkiem, dlatego nie warto pomijać kwestii dokształcenia się.

Z kolei, rowery gotowe zachęcają do kupna momentalną gotowością do jazdy – jeśli nie pasuje nam dana część zawsze możemy zakupić nową i wymienić ją na inną. Szeroka oferta kolarska pozwala nam także na indywidualne dopasowanie kształtu, koloru oraz głównego zastosowania roweru do naszych potrzeb. Jednak, w tym wypadku zatraca się czynnik przeważający w samodzielnym składaniu – mianowicie, satysfakcja oraz radość ze stworzenia dokładnie takiego jednośladu, jaki chcieliśmy. Składając rower samemu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na koła. Tutaj, ciekawą ofertę jest opona continental race king, która jest idealnym produktem ze średniej półki cenowej. Poza tym, marka shimano deore m 6000 proponuje bardziej doświadczonym użytkownikom niezmiernie rozbudowaną technologicznie grupę części – wysoka jakość oraz komfort użytkowania połączone z przystępną ceną powinny skusić wielu klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*