Różne style aranżacji wnętrz – czy dobrze jest je łączyć?

Różne style aranżacji wnętrz – czy dobrze jest je łączyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma współcześnie jednego, najbardziej modnego stylu aranżacji. Jeżeli by już szukać wiodącego trendu, to należałoby powiedzieć, że na czasie jest indywidualne podejście do wyposażania wnętrz. Warto wypełniać je wybranymi przez siebie meblami i dodatkami. Opłaca się też łączyć poszczególne style aranżacji, dzięki czemu tworzy się oryginalny efekt. Można też dopasować swoje prywatne otoczenie do własnych potrzeb, oczekiwań czy gustu.

W poszukiwaniu swojego stylu

Gdy odrzuci się jeden odgórny styl aranżacji, swoje wnętrza wyposaża się trochę po omacku. Zawodowi architekci podkreślają, że potrzebna jest do tego odwaga i chęć próbowania. Nie wszystkie pomysły okażą się strzałem w dziesiątkę, ale na błędach można się przecież uczyć. Trudno też zaprzeczyć, że łączenie stylów wymaga pewnego artystycznego zacięcia oraz woli szukania nieoczywistych zestawów.

Fotele glamour w minimalistycznie urządzonym salonie? Dlaczego nie. Niektórzy idą nawet dalej i decydują się na meble wypoczynkowe w różnej stylistyce. Warto wówczas dopasować je na przykład pod względem koloru bądź faktury.

Nowoczesność i klasyka

Jednym z częściej stosowanych połączeń jest zestawienie stylu nowoczesnego z klasycznym. Pełno tu nieoczywistych, aczkolwiek niezwykle efektownych pomysłów. Jak na przykład meble w stylu art deco w połączeniu z materiałami sztucznymi. Podczas aranżowania konieczna jest rozwaga, aby nie spowodować wrażenia chaosu.

Poszukiwanie nietypowych elementów wyposażenia może jednak wciągnąć i stać się prawdziwą pasją. W ten sposób tworzy się oryginalne, nieszablonowe wnętrza obok których trudno przejść obojętnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*