Sprawozdanie finansowe – co warto wiedzieć?

Sprawozdanie finansowe – co warto wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawozdania finansowe są najważniejszymi dokumentami dla każdej firmy. Dostarczają one wielu informacji o kondycji finansowej firmy, w tym o tym, ile pieniędzy zarobiła lub straciła w określonym czasie. Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, prawdopodobnie wiesz, że musisz sporządzać te sprawozdania co roku. Ale co jeszcze musisz wiedzieć?

Oto zestawienie kilku kluczowych faktów dotyczących sprawozdań finansowych:

Rachunek zysków i strat 

Znany również jako rachunek zysków i strat, dokument ten pokazuje, ile pieniędzy Twoja firma zarobiła lub straciła w określonym okresie czasu (np. w ciągu jednego roku). Pokaże on również, ile pieniędzy zostało wydanych na różne koszty, takie jak wynagrodzenia i materiały użyte do produkcji produktów lub usług. Wynik końcowy oblicza się poprzez odjęcie wydatków od przychodów (sprzedaży).

Bilans 

Bilans pokazuje aktywa, zobowiązania i kapitał własny Twojej firmy w danym momencie (zwykle na koniec każdego roku podatkowego). Zestawienie to może być sporządzane miesięcznie lub kwartalnie, w zależności od tego, jak często firma tego potrzebuje.

Sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych 

Sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych pokazuje wszystkie środki pieniężne wpływające i wypływające z firmy w czasie. Jest to przydatne, ponieważ pozwala zobaczyć, które obszary generują gotówkę, a które ją odprowadzają.

Jeśli chcesz skorzystać z takich możliwości, to koniecznie sprawdź witrynę: https://akdudziak.pl/sprawozdanie-finansowe-katowice/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*