Standardowe wyposażenie w jakie powinna się zaopatrzyć każda nowa mama

Standardowe wyposażenie w jakie powinna się zaopatrzyć każda nowa mama
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda nowo upieczona mama staje przed wyborem najpotrzebniejszych rzeczy dla swojego dziecka. I każda chce dokonać jak najlepszej decyzji. Na rynku jest dostępnych wiele firm z wyprawką dla niemowląt, mama może przebierać w firmach ekologicznych, znanych marek, krajowych producentów i wielu innych. Obecnie ubranka dla niemowląt są nie tylko dobrze wykonane, ale również bardzo ładne, można wybrać ubranka specjalnie dla dziewczynki lub chłopca, lub bardziej uniwersalne. Na specjalne uwagi można kupić sukieneczki, opaski, koszule czy komplety dziecięcych garniturków. 

Najważniejsze rzeczy w wyprawce

Najważniejsze, aby nowa mama miała odpowiednią ilość ubranek, które są na początku najwygodniejsze dla dziecka i łatwe do zakładania dla mamy, która dopiero się uczy zajmować się swoim dzieckiem. Nowo narodzone dziecko, które ma jeszcze kikut pępowinowy najłatwiej ubierać w ubranka, które nie uciskają brzucha, a co za tym idzie kikuta. Jednym z najlepszych wyborów są tu pajacyki, zakłada się je łatwo i nie sprawiają dyskomfortu dziecku.  Niemowlęta bardzo często trzeba przebierać po kilka razy w dzień i w nocy. Potrzebne za tym będą przynajmniej po kilka sztuk:

– body niemowlęce na długi rękaw,

– body niemowlęce na krótki rękaw,

– pajacyki,

– śpiochy,

– półśpiochy,

– kaftaniki,

– kombinezony,

– czapeczki,

– niedrapki, 

– skarpetki,

– pieluszki tetrowe, flanelowe.

Te ubrania dziecięce, powinny się znaleźć w szafie dziecka po kilka/ kilkanaście sztuk każde.

Inne dodatkowe akcesoria i wyposażenie:

– rożek,

– kocyk,

– pościel,

– komplet poszewek,

– wózek,

– łóżeczko,

– wanienka,

– kosmetyki dla niemowląt (płyn do kąpieli, patyczki do uszu z ogranicznikiem, krem ochronny na dwór),

– pampersy,

– chusteczki nawilżane,

– fotelik samochodowy,

– przewijak,

– komplet do wózka lub śpiworek na zimniejsze miesiące,

– zestaw do pielęgnacji noworodka (nożyczki do paznokci dla niemowląt, szczotka do włosków itp.),

– artykuły apteczne (spray do oczyszczania kikuta pępowinowego, aspirator do noska, maść na odparzenia, czopki lub syrop przeciwgorączkowy, przeciwbólowy, waciki dla dzieci, sól fizjologiczna).

Wszystkie te niemowlęce ubranka, jak i akcesoria stanowią standardowe wyposażenie dla małego dziecka, w które powinna być zaopatrzona każda nowa mama. Należy pamiętać jednak, że są to tylko przedmioty, które nie zastąpią opieki, czułości i miłości matki do dziecka a jedynie pomogą jej przy opiece nad nim. Każda mama najlepiej zna swoje dziecko i jego potrzeby, i potrafi się nim zająć tak jak ono tego potrzebuje. We współczesnych czasach powstaje coraz więcej rzeczy, urządzeń, które pomagają przy opiece nad dzieckiem i bardzo ją ułatwiają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*