Typy i rodzaje palet stosowanych różnych branżach na rynku

Typy i rodzaje palet stosowanych różnych branżach na rynku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W zależności od branży, w której działa firma i rodzaju transportowanego towaru stosuje się przeróżne rozwiązania. Najpopularniejsze są oczywiście drewniane europalety. Ze względu na swoje szerokie, aczkolwiek ograniczone parametry użytkowe nie sprawdzą się one jednak wszędzie. Przedstawiamy najpopularniejsze typy i rodzaje palet stosowane na rynku. 

Palety drewniane 

Stosuje się je powszechnie w handlu detalicznym, wielu magazynach i branży spożywczej. Są pośrodku skali wytrzymałości, niezawodności i wagi. Popularność zawdzięczają głównie niskim kosztom produkcji. Charakteryzują się nośnością w granicach 1000-1500 kg, w zależności od sposobu rozłożenia ładunku. Widział je chyba każdy, znajdziemy je jako podstawy każdej wyspy towarowej w supermarkecie. Są istnym symbolem branży.

Rozwiązania z tworzyw sztucznych

Nieco droższe od swoich drewnianych odpowiedników, są jednak znacznie bardziej wytrzymałe. Palety plastikowe występują w wielu wariantach. Na rynku znajdziemy między innymi higieniczne produkty atestowane z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego, palety z jednolitym blatem, pozwalające przewozić drobniej pakowany towar i izolujące od podłoża, a także ekspozycyjno-magazynowe rozwiązania ażurowe bez płóz. Na uwagę zasługują też specjalistyczne palety przemysłowe, pozwalające na obciążenie statyczne nawet do 5 ton. 

Rozwiązania niestandardowe

W świecie palet znajdziemy też rozwiązania do zadań specjalnych. Najciekawsze z nich to obudowane na kształt skrzyni palety plastikowe lub drewniane z pokrywami. Pozwalają one przewozić materiał sypki lub skutecznie zabezpieczyć wrażliwy towar przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi. Warto wspomnieć też o nadstawach, które pozwalają tanim kosztem przekształcić klasyczne palety w dowolnej wysokości skrzynię. Istnieją też certyfikowane produkty stalowe, stosuje się je przykładowo w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*