Typy kawy – od czego zależy wybór każdego z nich?

Typy kawy – od czego zależy wybór każdego z nich?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Każdego dnia delektują się nią miliony ludzi i podczas gdy niektórzy lubią ją czarną, inni wolą ją z mlekiem lub śmietanką. Ale jaki rodzaj kawy powinieneś wybrać?

Aby się tego dowiedzieć, zebraliśmy przewodnik po dostępnych dla Ciebie rodzajach kawy.

Espresso

Espresso to bardzo mocna kawa, którą najlepiej pić prosto. Powstaje w wyniku przepuszczenia gorącej wody pod ciśnieniem przez drobno zmielone ziarna kawy. W rezultacie otrzymujemy skoncentrowany napar, który zawiera około 25% więcej kofeiny niż standardowa filiżanka kawy niekapek. Oprócz podawania w tradycyjnych filiżankach do espresso, można z niego zrobić cappuccino lub latte, dodając do porcji parujące mleko. Chcą kupić dobrej jakości ziarna kawy do espresso, warto odwiedzić stronę https://mkfresh.pl/kawy.

Cappuccino

Cappuccino powstaje z połączenia espresso i gorącego mleka w jednym napoju – najlepiej spienionego za pomocą ekspresu do kawy w domu lub w lokalnej kawiarni. Większość cappuccino ma na wierzchu spienione mleko, które powinno mieć złotobrązowy kolor, a nie biały lub bladożółty, jak to bywa w przypadku zwykłego mleka, które jest podawane do espresso. Jeśli Twoje cappuccino smakuje zbyt mlecznie, następnym razem poproś o mniejszą ilość mleka.

Latte

Latte to napój będący połączeniem espresso i parującego mleka. Niektórzy ludzie wolą swoje latte bardzo gorące, podczas gdy inni lubią je podawać w temperaturze pokojowej. Ilość mleka w latte może być bardzo różna: niektóre kawiarnie używają więcej mleka niż inne, w zależności od preferencji klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*