W jaki sposób przewozić towary wymagające transportu w niskich temperaturach?

W jaki sposób przewozić towary wymagające transportu w niskich temperaturach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesny transport towarów o szczególnym przeznaczeniu wymaga odpowiedniego przygotowania. Mowa tu nie o tylko o właściwym zabezpieczeniu produktów, ale i warunkach, w jakich muszą być one przewożone. Towary takie jak np. leki, żywność czy napoje należy zgodnie z zaleceniami producentów transportować tylko w określonej temperaturze. Jak o nią zadbać?

Wymagania temperaturowe w przewozie produktów specjalnych

Towary transportowane w niskich temperaturach są dziś przewożone przez firmy na różne sposoby. Bez względu jednak na ich dobór, każdy z nich musi cechować się utrzymaniem w części ładownej pojazdu, odpowiedniej ciepłoty. Przydatny jest tu zarówno agregat chłodniczy samochodowy (montowany do dowolnego rodzaju auta), wynajęcie pojazdu specjalistycznego pod dany przewóz, jak i zlecenie tego działania firmom zewnętrznym. Wielu dostawców, którzy nie są w stanie zapewnić niskich temperatur na czas przewozu scedowuje to działanie na firmy trzecie.

Sam agregat chłodniczy samochodowy jest opcją wybieraną wówczas, gdy przedsiębiorstwo logistyczne chce dostosować swoje samochody do potrzeb klientów. W miarę rozwoju firmy czy po podpisaniu przez nią stałej umowy z klientem posiadającym do transportu towary specyficzne, takie dostosowanie aut wydaje się być niezbędne. W krótkim czasie może się okazać, że własne pojazdy do przewożenia niskotemperaturowych produktów będą tańsze niż opcja zlecenia przewozu innym firmom. Agregaty pozwalają na ustawienie w pojeździe dokładnie takiej temperatury, w jakiej muszą być przechowywane produkty, by nie straciły swoich właściwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*