W mieście czy na wsi – gdzie lepiej hodować gołębie?

W mieście czy na wsi – gdzie lepiej hodować gołębie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowanie gołębi znów staje się bardzo popularne w ostatnich latach. Hodowców-hobbystów przybywa, tworzą oni nowe gołębniki, a czasem i całkiem spore hodowle. Jeżeli ktoś pragnie założyć własny gołębnik i zajmować się swoimi ptakami, często pada pytanie, gdzie powinien to robić. Czy mieszkaniec miasta ma możliwość by hodować gołębie, a może powinien porzucić te marzenia, natomiast hodowlą zająć powinien się człowiek mieszkający na wsi? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Miejsce na hodowlę

Przede wszystkim, jeżeli zamierzamy założyć hodowlę, musimy mieć miejsce na gołębnik. Nie musi być on duży, jednak od razu podpowiadamy, że zakładanie czegoś takiego na balkonie w bloku mieszkalnym odpada. Często jest to wprost zabronione w regulaminie spółdzielni mieszkaniowej, jednak nawet jeśli nie i założymy tylko bardzo mały gołębnik, to sąsiedzi mogą nie być z tego zadowoleni.

Jeśli jednak mieszkamy w domu i mamy dość miejsca na ogródku, to nie ma żadnych problemów. Pamiętajmy jedynie, że posiadanie hodowli pociąga za sobą pewne kwestie. Na przykład zakłada się obrączki na gołębie, jeżeli chcemy mieć kontrolę nad tym gdzie są aktualnie nasze ptaki. Nie jest to jednak obowiązkowe.

Chowanie młodych gołębi

Młodym osobnikom trzeba okazać bardzo dużo uwagi. Jest to konieczne do ich prawidłowego wzrostu, przedłużenia populacji zdrowych osobników, oraz dalszego rozrodu. Należy stosować zdrowe jedzenie, specjalną karmę, a także preparaty dla gołębi. Możemy je kupić w większości sklepów zoologicznych, jeżeli planujemy założyć i utrzymywać duża hodowlę, możemy pomyśleć nawet o współpracy z jedną z lokalnych hurtowni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*