Wszystko co musisz o wiedzieć o usadzeniu gości na weselu

Wszystko co musisz o wiedzieć o usadzeniu gości na weselu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Udane wesele to nie tylko piękne stroje, dobra orkiestra czy wodzirej i pyszne jedzenie. Bardzo ważne jest to, jaka atmosfera panuje na sali weselnej, a ten aspekt jest ściśle związany z tym jak bawią się goście weselni. Należy zatem dobrze ich usadzić, żeby ich wzajemna znajomość oraz upodobania zaowocowały salą pełną tańczących gości. O czym pamiętać podczas usadzenia gości na weselu? Czego unikać?

Najważniejsze zasady

Pierwsza i najprostsza zasada dotyczy usadzenia gości w taki sposób, żeby znajomi członkowie rodziny siedzieli razem, obok siebie . Wszystko jednak zależy od tego czy na weselu jest kilka mniejszych stolików, czy jeden długi stół. W pierwszym przypadku usadzenie gości jest proste. Natomiast kiedy na biesiadzie stół jest tylko jeden, warto usadzić znajomych częściowo obok siebie, a częściowo naprzeciwko. Chcąc uniknąć zamieszania trzeba posłużyć się winietkami, czyli karteczkami z imieniem i nazwiskiem gościa, która znajduje się przy jego miejscu. Kolejna zasada dotyczy usadzenia starszych gości, którzy nie biorą udziału w tańcach. Warto żeby siedziały blisko siebie, żeby móc porozmawiać z innymi rówieśnikami. Można także pomyśleć nad ich komfortem i tak ustawić gości, żeby starsze osoby nie siedziały bezpośrednio przy głośnikach czy w miejscu gdzie występuje największy podmuch klimatyzacji.

Goście, którzy nie są rodziną, czyli znajomi z pracy czy ze szkolnych lat zazwyczaj się nie znają. Warto im to umożliwić, ponieważ najczęściej są to osoby młode, lubiące zabawę. Siedząc przy jednym stoliku na pewno z czasem znajdą wspólny język.

Sprawdź ofertę: winietki na ślub pozłacane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*