Ogród i dom

Z jakich materiałów tworzone są dobre materace do spania?

Biorąc pod uwagę fakt, iż człowiek przeciętnie śpi 8 godzin dziennie, można powiedzieć, że przesypiamy 1/3 swojego życia. W łóżku spędzamy całkiem sporą część doby, dlatego tak bardzo istotne jest na czym śpimy. Dobrej jakości materac powinien prawidłowo podpierać kręgosłup i nie odkształcać się, dzięki temu odpowiednio zregenerujemy siły podczas snu. Z jakich materiałów powinno być wykonane wypełnienie materaca, aby zapewnić nam optymalny komfort w trakcie nocy?

Nie tylko sprężyny

To najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny materiał do tworzenia materacy. Powstają z nich tzw materace kieszeniowe. Sprężyny umieszczane są grupami w kieszeniach, dzięki czemu materac jest bardziej elastyczny. Pozwalają one  na wyznaczenie kilku stref twardości dostosowanych do potrzeb naszego ciała. Bardzo dobrym wyborem jest także łóżko z materacem lateksowo kokosowym.

Lateks jest materiałem wyjątkowo elastycznym i wytrzymałym, odpornym na odkształcenia i deformacje. Mata kokosowa namiotach ma właściwości utwardzające, antyalergiczne i antybakteryjne. Pianka to kolejny materiał, z którego często tworzy się materace, jednakże jest ona polecana tylko dla osób szczupłych, o wadze poniżej 60 kg.

Jak widać, wnętrze materaca może być wykonane z wielu różnych materiałów. Jednakże ostatnimi czasy, to właśnie lateks cieszy się największym uznaniem wśród konsumentów. Szeroką ofertę materacy właśnie lateksowych znajdziemy tutaj: https://hevea.krakow.pl/materace-lateksowe-c-24_6.html.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

trzy × trzy =