Z jakich tkanin mogą być wykonane bluzy?

Z jakich tkanin mogą być wykonane bluzy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów tkanin, z których mogą być wykonane bluzy. Od bawełny po poliester, dla każdego typu kupującego znajdzie się materiał.

Bawełna

Bawełna to najczęstsza tkanina wykorzystywana do produkcji bluz. Jest ciepła, miękka i oddychająca, co czyni ją idealnym wyborem na odzież na zimne dni. Bawełna jest również bardzo trwała i nie kurczy się zbytnio po praniu. Modne bluzy damskie bawełniane mogą być wykonane z bawełny, która jest prążkowana lub jerseyowa. Bawełna prążkowana ma fakturę dzianiny w prążki, natomiast bawełna jersey jest bardzo miękka i gładka. Różnica między tymi dwoma rodzajami tkanin polega głównie na sposobie odczuwania, choć oba zapewniają ciepło i komfort.

Poliester

Polar poliestrowy jest podobny do polaru bawełnianego – oba opierają się na włóknach syntetycznych – ale polar poliestrowy ma nieco inną fakturę i jest nieco inny w dotyku. Poliester jest również tańszy niż bawełna, co sprawia, że jest popularnym wyborem dla oszczędnych kupujących.

Wełna

Wełna to kolejna naturalna tkanina, która jest dobra na odzież na zimne dni, ponieważ jest ciepła i oddychająca. Tkanina wełniana ma ładny drapowania do niego, co oznacza, że wisi ładnie na swoim ciele, nie będąc nieporęczne lub sztywne (jak niektóre inne tkaniny). Swetry z wełny mogą być droższe niż inne rodzaje swetrów, ale są trwalsze niż większość tkanin syntetycznych i nie wymagają tyle troski, co bawełniane (bawełniane swetry skurczą się, jeśli włożysz je do suszarki; wełniane nie powinny).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*