Za pomocą jakich materiałów ociepla się dom?

Za pomocą jakich materiałów ociepla się dom?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie rosnących cen energii warto podczas budowy domu przywiązać odpowiednią wagę do docieplenia ścian zewnętrznych. Jeżeli dom już stoi, a mury nie są ocieplone, należy jak najszybciej wykonać termomodernizację. Ocieplone ściany mogą przynieść oszczędności rzędu nawet 40%. Poniesione koszty zwrócą się już po kilku sezonach grzewczych.

Wykorzystanie wełny mineralnej i styropianu do ocieplania ścian

W Polsce zdecydowana większość domów ociepla się styropianem lub wełną mineralną. Charakteryzują się one bardzo dobrymi i porównywalnymi właściwościami termoizolacyjnymi.

Wełna mineralna jest materiałem niepalnym i w razie pożaru nie wydziela trujących gazów, jak to jest w przypadku styropianu. Dodatkowym atutem tego materiału jest to, że można ją formować i układać na powierzchniach o różnych, nawet skomplikowanych kształtach. Wadą natomiast jest dość wysoka cena.

Styropian jest bardzo lekki i przez to łatwy w montażu. Nadaje się szczególnie do ocieplania dużych płaskich powierzchni, stropów, balkonów i tarasów.

Materiały izolacyjne, które wykorzystywane są do otulania rur, kupić można pod adresem https://otulinyrur.pl/ocieplenie-rur-co-pm-28.html.

Osoby, które zdecydują się na ocieplenie istniejącego budynku, mogą liczyć na dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*