Zastosowanie wyrobów z konopi

Zastosowanie wyrobów z konopi
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej konopny i pasta konopna to najbardziej znane wyroby z konopi. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie powstają one z konopi indyjskich, a co za tym idzie nie mają także właściwości psychoaktywnych. Posiadają natomiast szerokie zastosowanie w kuchni, w pielęgnacji skóry oraz w dbaniu o utrzymanie wewnętrznej homeostazy organizmu. Jakie konkretnie jest zastosowanie wyrobów z konopi?

Olej konopny (zobacz: olej konopny sklep internetowy) zawiera w sobie optymalne proporcje najzdrowszych odmian tłuszczu, a mianowicie kwasów nienasyconych. Dzięki temu można go śmiało włączyć do codziennej diety, jako sposób na uzupełnienie niedoborów związanych z tymi składnikami. Poza tym w oleju konopnym znajduje się mnóstwo witamin, a także minerałów takich jak wapń, cynk czy magnez. Znajduje on zastosowanie w przyrządzaniu potraw zimno, takich jak sosy czy sałatki. Nie powinno na nim natomiast smażyć, ponieważ w wysokich temperaturach traci swoje właściwości. Jednocześnie olej konopny wykorzystywany jest do produkcji preparatów poprawiających wygląd cery, jej kondycję, a nawet produktów pomocnych przy walce ze schorzeniami skórnymi

Z kolei pastę konopną przyjmuje się doustnie. Przede wszystkim wskazana jest ona osobom zmagającym się z migrenami, bezsennością oraz mającym problemy z układem pokarmowym. Podobnie jak opisany powyżej olej, pasta z konopi jest źródłem wielu cennych składników pokarmowych. Co ciekawe, z uwagi na naturalny proces wytwarzania oraz wykorzystanie wszystkich części roślin, to właśnie wytworzona z nich pasta postrzegana jest często jako najzdrowsza i najbardziej wydajna forma wyrobów z konopi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*