Złomowanie samochodu – jakie korzyści może przynieść takie rozwiązanie?

Złomowanie samochodu – jakie korzyści może przynieść takie rozwiązanie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdej osobie posiadającej samochód może zdarzyć się nagła awaria. I co wtedy? Zwykle udajemy się po prostu do mechanika, aby wycenił zakres usług. W przypadku nowych aut nawet, gdy wycena jest wysoka, to i tak opłaca nam się dokonać naprawy. A co zrobić, gdy mamy kilkunastoletnie auto, którego koszt naprawy przekracza wysokość potencjalnej ceny sprzedaży? Tutaj niestety warto rozważyć inną opcję. Jeśli auto nie nadaje się do dalszego użytkowania ze względu na zbyt duże uszkodzenia albo też jego naprawa okazuje się nieopłacalna można rozważyć zezłomowanie pojazdu.

Na czym polega złomowanie pojazdu?

Utrzymywać samochodu, który ze względu na wysoki koszt naprawy lub wręcz techniczną niemożność się nie opłaca. Czy takie auto można sprzedać? Można zastanowić się nad tym rozwiązaniem, ale nowy kupiec oczekiwał będzie wszystkich informacji o stanie samochodu. Mówiąc otwarcie o wysokości kosztów naprawy nie możemy jednak liczyć na duże zainteresowanie ofertą. Dlatego korzystną opcją wydaje się skorzystania z usługi złomowania. 

Szczegóły oferty można znaleźć m.in. na stronie https://cargryf.pl/zlomowanie/. Przede wszystkim jednak jest to działanie legalne. Auto skupowane jest według indywidualnej wyceny, a więc do sprzedaży można zgłosić każdy samochód z usterką, a nawet powypadkowy. W ramach tej usługi możemy liczyć nie tylko na pozbycie się problematycznego auta, ale i załatwienie wszelkich formalności, jak otrzymanie zaświadczenia o demontażu, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*