Automatyczna skrzynia biegów – jakie ma plusy?

Automatyczna skrzynia biegów – jakie ma plusy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Automatyczna skrzynia biegów to rodzaj skrzyni, która może zmieniać biegi automatycznie. Automatycznie oznacza, że samochód będzie przełączał się na różne biegi przy określonych prędkościach. Odbywa się to za pomocą czujników, które wykrywają prędkość, obroty silnika na minutę (RPM) i pozycję przepustnicy. Komputer decyduje, kiedy zmienić bieg w oparciu o te zmienne.

Zalety automatycznej skrzyni biegów:

Główną zaletą automatycznej skrzyni biegów jest wygoda 

Nie musisz się martwić o samodzielną zmianę biegów, więc możesz skupić się na prowadzeniu samochodu. Automatyczna skrzynia biegów jest szczególnie przydatna w ruchu ulicznym typu stop-and-go, gdzie ręczna zmiana biegów podczas powolnej jazdy lub zatrzymania w ruchu byłaby niemożliwa.

Kolejną zaletą jest oszczędność paliwa

Ponieważ automatyczne skrzynie biegów nie wymagają tyle wysiłku od kierowcy, są bardziej wydajne niż ręczne skrzynie biegów w przypadku długich przejazdów z jednym lub dwoma pasażerami w samochodzie, którzy nie mają nic przeciwko byciu podwożonym!

Automatyczne skrzynie biegów są również bezpieczniejsze niż manualne

Ułatwiają niedoświadczonym kierowcom obsługę pojazdu bez przypadkowego zgaśnięcia lub spowodowania wypadku z powodu nagłego przyspieszenia lub hamowania. Jeśli jesteś początkujący w prowadzeniu samochodu i czujesz, że ktoś inny wykonuje całą ciężką pracę za Ciebie, śmiało kup automatyczną!

Jeśli posiadasz już samochód z taką skrzynią i psuje się, to naprawa automatycznych skrzyń biegów nie jest trudna do wykonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*