Audyt dostępności stron internetowych – na czym on polega?

Audyt dostępności stron internetowych – na czym on polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Audyt dostępności to „dogłębna analiza” projektu, rozwoju i dostarczania witryny lub aplikacji. Jest to szczegółowe badanie sposobu, w jaki osoby niepełnosprawne korzystają z Twojej witryny, wraz z zaleceniami, jak ułatwić im dostęp do treści.

Audyt uwzględnia wszystkie aspekty doświadczenia użytkownika – od nawigacji w sieci po wyświetlanie treści i interakcję. Uwzględnione zostaną również wszelkie inne czynniki, które mogą mieć wpływ na osoby korzystające z Twojej strony – takie jak użytkownicy telefonów komórkowych, osoby starsze i osoby z zaburzeniami poznawczymi.

Co dzięki niemu zyskasz?

Audyt dostępności stron internetowych to proces, który pomoże Ci zidentyfikować bariery w dostępności i sprawić, by Twoja strona była zgodna ze standardami. Jest to ważne dla wszystkich, którzy korzystają z sieci, w tym osób niepełnosprawnych, seniorów i osób korzystających z urządzeń mobilnych.

Po przeprowadzeniu audytu dostępności zobaczysz, gdzie brakuje Twojej strony internetowej i co należy zrobić, aby była ona dostępna. Uzyskasz wgląd w to, w jaki sposób osoby niepełnosprawne korzystają z sieci, w tym osoby niewidome lub niedowidzące, głuche lub niedosłyszące, niepełnosprawne ruchowo, mające problemy z nauką, takie jak dysleksja i zaburzenia ze spektrum autyzmu, które nie mówią płynnie lub wcale po angielsku.

Może to pomóc w poprawieniu satysfakcji klienta, jak również zwiększyć optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO), ponieważ Google daje teraz wyższe rankingi stronom, które są bardziej dostępne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*