Praca za granicą – jak nie dać się oszukać?

Praca za granicą – jak nie dać się oszukać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd do pracy za granicą to świetny pomysł, żeby podreperować domowy budżet. Jedni decydują się na wyjazd na stałe, inni chcą popracować tylko przez jakiś czas i zarobić na pokrycie bieżących wydatków. Niezależnie jednak od pobudek, pierwszy wyjazd zawsze wiąże się z obawą o to, czy pracodawca nie zechce nas oszukać. Wiele osób decyduje się na poszukiwanie odpowiedniej oferty poprzez agencje pracy zagranicznej, jednak i oni zadają sobie pytanie, czy to na pewno dobry pomysł i czy wyjdą na tym na swoje.

Wszystko trzeba bardzo dokładnie sprawdzać

Przed zagranicznym wyjazdem musimy sprawdzić naszego przyszłego pracodawcę. Jeżeli mamy do czynienia z zatrudnieniem bezpośrednio w zagranicznej firmie, należy koniecznie zapoznać się z opiniami w Internecie i na forach internetowych. Lepiej nie ryzykować wyjazdu do kogoś, o kim nie możemy nic znaleźć, a tym bardziej jeżeli opinie są w przeważającej części negatywne. Co jednak jeżeli jedziemy przez agencję? Czy to zawsze jest dużo bezpieczniejsze?

Agencje pracy muszą być zarejestrowane i posiadać wpis do KRS o konkretnym numerze. Ufać należy tylko tym agencjom, które można rzetelnie zweryfikować i które widnieją w ogólnodostępnych spisach. Jeżeli jesteśmy w stanie sprawdzić dane konkretnej agencji, figuruje ona w rejestrze i ma liczne opinie na różnorakich serwisach internetowych, to będzie to gwarancją udanego wyjazdu i tego, że na pewno nikt nie chce nas oszukać. Dlatego z takimi informacjami wypada zapoznać się jeszcze przed podpisaniem umowy i wyjazdem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*