Biznes i reklama

Praca za granicą – jak nie dać się oszukać?

Wyjazd do pracy za granicą to świetny pomysł, żeby podreperować domowy budżet. Jedni decydują się na wyjazd na stałe, inni chcą popracować tylko przez jakiś czas i zarobić na pokrycie bieżących wydatków. Niezależnie jednak od pobudek, pierwszy wyjazd zawsze wiąże się z obawą o to, czy pracodawca nie zechce nas oszukać. Wiele osób decyduje się na poszukiwanie odpowiedniej oferty poprzez agencje pracy zagranicznej, jednak i oni zadają sobie pytanie, czy to na pewno dobry pomysł i czy wyjdą na tym na swoje.

Wszystko trzeba bardzo dokładnie sprawdzać

Przed zagranicznym wyjazdem musimy sprawdzić naszego przyszłego pracodawcę. Jeżeli mamy do czynienia z zatrudnieniem bezpośrednio w zagranicznej firmie, należy koniecznie zapoznać się z opiniami w Internecie i na forach internetowych. Lepiej nie ryzykować wyjazdu do kogoś, o kim nie możemy nic znaleźć, a tym bardziej jeżeli opinie są w przeważającej części negatywne. Co jednak jeżeli jedziemy przez agencję? Czy to zawsze jest dużo bezpieczniejsze?

Agencje pracy muszą być zarejestrowane i posiadać wpis do KRS o konkretnym numerze. Ufać należy tylko tym agencjom, które można rzetelnie zweryfikować i które widnieją w ogólnodostępnych spisach. Jeżeli jesteśmy w stanie sprawdzić dane konkretnej agencji, figuruje ona w rejestrze i ma liczne opinie na różnorakich serwisach internetowych, to będzie to gwarancją udanego wyjazdu i tego, że na pewno nikt nie chce nas oszukać. Dlatego z takimi informacjami wypada zapoznać się jeszcze przed podpisaniem umowy i wyjazdem.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

6 + 13 =