Jak przygotować sportowe auto do zawodów?

Jak przygotować sportowe auto do zawodów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody sportowe cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością w środowisku polskich kierowców. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok przybywa torów wyścigowych, na których można w stosunkowo bezpieczny sposób przetestować możliwości auta oraz własne umiejętności. Przed każdym wyścigiem należy jednak koniecznie odpowiednio przygotować pojazd, tak aby wszystkie podzespoły działały sprawnie i były gotowe na duże obciążenia.

Liczy się bezpieczeństwo kierowcy i wysoka jakość podzespołów

Jednym z kluczowych elementów w sporcie wyścigowym jest bezpieczeństwo kierowcy. Dlatego też na początku przygody w tej branży trzeba zadbać o właściwe wyposażenie ochronne, przede wszystkim w postaci solidnego kasku, który zabezpieczy głowę choćby przed skutkami nieplanowanego wypadnięcia z toru. Następnym etapem przygotowań jest wymiana zwykłego fotela na model kubełkowy (z wygodnym i głębokim siedziskiem oraz ergonomicznym oparciem), a także standardowych pasów bezpieczeństwa na szelkowe.

W celu zamontowania tych elementów w aucie warto odwiedzić profesjonalny warsztat specjalizujący się w tuningowaniu pojazdów biorących udział w wyścigach i wszelkiego rodzaju zawodach. Duże znaczenie ma również serce pojazdu (napęd), dlatego nie można zapominać o osprzęcie do silnika Mitsubishi, Hondy, Audi, BMW czy jakiejkolwiek innej marki. Mowa tutaj głównie o osłonach, blokach, głowicach oraz łożyskach.

Pozostałe czynności wymagane przed startem w zawodach to m.in.:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*