Co i jak spakować na wakacje?

Co i jak spakować na wakacje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje to sama radość – dla niektórych jednak zabawa zaczyna się dopiero w momencie zameldowania w hotelu. Wcześniej trzeba się odpowiednio spakować, a to czasami zajęcie pracochłonne i stresujące. Nerwów najlepiej oszczędzić sobie, robiąc wcześniej listę rzeczy, które chcemy zabrać. Wtedy na pewno niczego nie zapomnimy.

Przygotujmy w walizce osobną strefę na buty, ponieważ weźmiemy ich ze sobą kilka rodzajów. Dobrze też zapakować reklamówkę z sandałami, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będą potrzebne. Ich posiadanie jest ważne szczególnie w ciepłych krajach. Od razu spakujmy też rzeczy niezbędne jak ładowarka do telefonu.

Nie ma z kolei sensu zabierać artykułów domowego użytku, jak filiżanki i kubki. Wszystko powinno być zapewnione na miejscu. Nawet jeśli czegoś brakuje, to w okolicy z pewnością znajdziemy mnóstwo sklepów.  Jeżeli chcemy włożyć do walizki laptopa, umieśćmy go na samym dnie i owińmy ubraniami – w ten sposób będzie bezpieczniejszy.

Jeśli już jesteśmy przy ubraniach – lecąc do Egiptu, raczej nie będziemy potrzebowali nic ciepłego, ale już Hiszpania, czy Włochy czasami potrafią zaskoczyć. Dobrze w takim wypadku mieć przy sobie przynajmniej kurtkę, którą założymy w razie niższej temperatury. Przyda się też parasol, lub płaszcz przeciwdeszczowy.

Coś na wieczór

Urlop to także imprezy. Nasza najlepsza sukienka z pewnością sprawi, że w taneczną noc będziemy wyglądać pięknie. Do tego eleganckie buty damskie. Szpilki nie będą przydatne na plaży, ale już na parkiecie sprawdzą się doskonale.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*