Co jaki czas trzeba serwisować klimatyzację samochodową?

Co jaki czas trzeba serwisować klimatyzację samochodową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, prawdopodobnie używasz klimatyzacji samochodowej częściej niż inni kierowcy. W końcu musisz schłodzić wnętrze swojego pojazdu, aby jeździć bezpiecznie i komfortowo. Jednak regularne korzystanie z klimatyzacji samochodowej może spowodować problemy z systemem.

Jak często należy serwisować klimatyzatory?

Odpowiedź zależy od wieku klimatyzatora, częstotliwości jego użytkowania i sposobu konserwacji. Jeśli system jest stosunkowo nowy i dobrze utrzymany, może wymagać serwisowania tylko co trzy lub cztery lata. Jeśli jednak intensywnie korzystasz z klimatyzatora – powiedzmy podczas fali upałów – lub jeśli zbliżasz się do 10 lat jego użytkowania, możesz rozważyć jego coroczną obsługę.

W większości przypadków specjalista może zidentyfikować problemy z systemem, zanim spowodują one poważne problemy – takie jak awaria sprężarki – wykonując rutynową kontrolę. W ten sposób może on pomóc w zapewnieniu, że wszelkie problemy zostaną wychwycone wystarczająco wcześnie, aby nie prowadziły do poważniejszych problemów na drodze.

Na czym dokładnie polega serwis klimatyzacji samochodowej?

Gdy oddasz swój samochód na serwis klimatyzacji samochodowych Poznań, mechanik sprawdzi poziom oleju i dokona wszelkich niezbędnych napraw. Wyszuka również wycieki i wymieni części w razie potrzeby. Układ jest również odkurzany w celu usunięcia zanieczyszczeń z wnętrza elementów układu klimatyzacji. System jest następnie dokładnie sprawdzany, a jeśli są jakieś problemy, zostaną one zdiagnozowane i naprawione.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*