Coverband na weselu – czy to dobry pomysł?

Coverband na weselu – czy to dobry pomysł?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy planujemy wesele, nie możemy zapomnieć o jednym niezwykle istotnym czynniku, który być może zadecyduje o tym, czy nasza impreza się będzie udana. Mowa tu oczywiście o muzyce. Tu pojawia się dylemat, zatrudnić DJ’a, a może wodzireja? Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale warto pamiętać o jeszcze jednej opcji, o której wiele osób najprawdopodobniej nie wie. Mam na myśli coverbandy. Czym się charakteryzują, czy warto w ogóle się tym zainteresować? Czy może to być dobry zespół na wesele?

Czym jest coverband?

Jest to dość specyficzny zespół, który nie tworzy granej przez siebie muzyki od podstaw, lecz przedstawia nieco przerobione wersje istniejących już utworów innych zespołów. Kiedyś covery były domeną zespołów rockowych, jednym z bardziej znanych jest wszystkim doskonale znane Guns’N’Roses, które również miało swój epizod tego typu twórczości. W dzisiejszych czasach z pewnością znajdzie się grupa, która zagra w dowolnej, wybranej przez nas aranżacji. W internecie jest mnóstwo ofert, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy warto się tym zainteresować?

Dobry zespół na wesele sprawi, że goście i państwo młodzi będą wspominali ten wyjątkowy dzień niezwykle dobrze. Dlatego najpierw trzeba się zorientować, czy wybrana przez nas grupa będzie umiała dopasować się do gustu gości, zainteresować ich i, przede wszystkim, grać muzykę przyjemną dla uszu. Coverband to zdecydowanie warta uwagi alternatywa, jeśli chcemy wprowadzić do nieco utartego schematu wesela coś nowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*