Czy opłaca się kupić używane PS4?

Czy opłaca się kupić używane PS4?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie da się ukryć, że PlayStation 4 było (i nadal jest) jedną z najpopularniejszych konsol do grania na świecie. Kontynuując tradycję swoich poprzedniczek, oferuje znakomitą jakość wykonania i płynność rozgrywki. Swego czasu na nową konsolę trzeba było wydać pokaźną kwotę, obecnie nowe egzemplarze kosztują około 1500 złotych. To już znacznie bardziej okazyjna cena, jednak należy pamiętać, że istnieje jeszcze tańsze rozwiązanie. Mowa oczywiście o urządzeniach używanych, których mnóstwo jest dostępnych na portalach ogłoszeniowych. Jak w przypadku każdego rodzaju sprzętu, także i przy zakupie używanego PS4 należy zachować ostrożność.

O czym pamiętać, kupując używane PS4?

Jak wie prawdopodobnie każdy entuzjasta elektroniki, używany sprzęt używanemu sprzętowi nierówny. A zatem odpowiedź na pytanie, czy warto kupić używane PS4, zależy od tego, w jakim stanie jest konsola. Wielu sprzedających oferuje urządzenia w niemal perfekcyjnym stanie, zadbane i rzadko uruchamiane. Taki zakup jest niewątpliwie najbardziej opłacalny, ponieważ za relatywnie niską cenę możemy nabyć sprzęt nieustępujący niemal w niczym fabrycznie nowemu. Oczywiście nie każda używana konsola, na jaką możemy natknąć się w sieci, jest w tak dobrym stanie.

Niektóre z nich mogą być dość sfatygowane, przede wszystkim wizualnie. ale też pod względem mechanicznym. O wszystkich tego typu wadach sprzedający powinien poinformować w ogłoszeniu. Jeśli cena konsoli wydaje nam się podejrzanie niska, warto zachować szczególną ostrożność – nie wiemy do końca, w jakim tak naprawdę jest stanie. W przypadku, kiedy świadomie zakupimy egzemplarz obarczony usterkami, pomocny może okazać się serwis Playstation. Należy jednak zwrócić uwagę, czy cena naprawy nie przekroczy wartości samego urządzenia – w takim wypadku zakup używanej konsoli okaże się nieopłacalny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*