Jakie kursy powinna odbyć profesjonalna kosmetyczka?

Jakie kursy powinna odbyć profesjonalna kosmetyczka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku usług kosmetycznych mamy obecnie niemal nieograniczony wybór dostępnych zabiegów. Tak szeroka oferta oznacza jednocześnie, że konkurencja jest bardzo duża i tym, co decyduje o atrakcyjności danego salonu, jest, oczywiście oprócz ceny, profesjonalizm personelu i jakość oferowanych usług. Dzięki wysokim kwalifikacjom kosmetyczek możemy mieć pewność co do ich wiedzy i umiejętności. Stąd tak duże zainteresowanie kursami kosmetycznymi.

Podstawowe kursy w ramach szkoleń dla profesjonalnych kosmetyczek

Jest wiele szkół oferujących kursy kosmetyczne o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Podstawowe kursy obejmują zazwyczaj:

– wiedzę na temat funkcjonowania gabinetu kosmetycznego (obsługa sprzętów, diagnostyka etc.) oraz szkolenie BHP,

– podstawy pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, dopasowanej do typów cery, 

– pielęgnację dedykowana kobietom w ciąży i karmiącym piersią,

– masaże twarzy i/lub ciała,

– peelingi z użyciem kwasów,

– depilację i epilację,

– maski kosmetyczne,

– pielęgnację okolic oczu i oprawy oczu (rozszerzeniem może tu być kurs makijażu permanentnego).

Dodatkowo oferowane są m.in. kursy mezoterapii igłowej, mikrodermabrazji w kilku odmianach, infuzji tlenowej, kursy z zakresu ultradźwięków etc.. Oferta szkoleń jest tak samo rozbudowana jak oferta zabiegów. Na tym tle na pewno wyróżnia się usługa makijażu permanentnego. Jeżeli chodzi o makijaż permanentny Warszawa ma jedne z najlepszych makijażystek w Polsce, ale też oferuje najwyższej jakości kursy z tego zakresu. Wybór szkoleń jest naprawdę duży, a ceny- konkurencyjne. 

Niewątpliwie warto inwestować w rozwój kwalifikacji personelu kosmetycznego, ponieważ klientki i klienci najczęściej właśnie tym kierują się w wyborze salonu, z którego usług zamierzają skorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*