Czym płukać jamę ustną?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienna higiena jamy ustnej jest kluczowym warunkiem posiadania pięknego i w pełni zdrowego uśmiechu. Oprócz mycia zębów pastą warto również stosować wybrany preparat do płukania ust, który pozwoli zachować naturalną biel zębów i zapobiegnie powstawaniu próchnicy oraz wielu innych groźnych chorób. Godny polecenia jest m.in. olejek kokosowy, gdyż jest w pełni bezpieczny, a jednocześnie bardzo skuteczny w działaniu, co potwierdziły liczne badania. Kupimy go bez problemu w tym sklepie internetowym: https://elixio.pl/.

Wybierajmy produkty naturalne

Dzięki olejkowi kokosowemu zęby stają się bielsze, wzmocnione i wyraźnie zdrowsze. Poza tym środek ten niweluje brzydki zapach i stanowi nieocenioną pomoc w utrzymaniu prawidłowej higieny dziąseł, nie naruszając przy tym ochronnej błony śluzowej jamy ustnej. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów ziołowych (np. rumiankowych, szałwiowych, arnikowych i tymiankowych), które posiadają bardzo wiele prozdrowotnych właściwości. Wykazują działanie zarówno przeciwzapalne, jak i przeciwbakteryjne czy odkażające, doskonale hamując namnażanie się niepożądanych drobnoustrojów chorobotwórczych. Na rynku znajdziemy je nie tylko w postaci płynów, ale też żeli i sprayów.

Oczywiście można też na co dzień używać do pielęgnacji ust i dziąseł znacznie bardziej zaawansowanych preparatów, zawierających takie składniki jak choćby fluor. Niektóre z nich są przeznaczone stricte do zwalczania przykrego zapachu, inne remineralizują szkliwo, a jeszcze inne łagodzą nadwrażliwość zębów i nawilżają nadmiernie suchą śluzówkę. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierać produkty z minimalną zawartością alkoholu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*