Czym zainteresować dzieci w deszczowe dni?

Czym zainteresować dzieci w deszczowe dni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

“W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Tak brzmi piosenka dla dzieci i trzeba przyznać, że taka jest prawda. Gdy na dworze jest szaro, buro i ponuro nasze pociechy nie mają co ze sobą zrobić. Zazwyczaj siedzą przed telewizorem i oglądają bajki przez cały dzień. Nie jest to dla nich dobre. Co można robić z dzieciakami, by umilić im jesienną deszczową aurę?

Podczas deszczu wcale nie trzeba się nudzić

Pierwsza nasza propozycja to gry planszowe. Dzieci bardzo lubią rywalizować ze sobą więc na pewno każde będzie chciało przynajmniej raz wygrać. Możecie grać w grzybki, monopol, chińczyka. Trochę wysiłku i gimnastyki będzie wymagała od Was gra w twistera. Zabawa za to będzie wyśmienita. Możecie też grać w karty. Piotruś czy wojna nie powinny sprawić dzieciom większej trudności.

Trochę spokojniejszą formą zabawy będzie układanie puzzli. Dzieci przy tym muszą się skupić więc trochę mniej przy tym mówią. Oczywiście ilość elementów należy dostosować do wieku naszych pociech. Jest to sposób na dłuższą zabawę, podczas której rodzice mogą wypić spokojnie kawę lub herbatę.

Na spokojną zabawę można liczyć również, gdy zaproponujemy dzieciom kolorowanki. Wystarczy wydrukować im ulubione postacie z bajek i dać kredki lub flamastry. Starszym dzieciom można spróbować podsunąć malowanie ludzi po numerach. Wymaga to trochę więcej skupienia, ale i satysfakcja większa, że się udało.

Wy, drodzy rodzice, również możecie się zrelaksować i zacząć na przykład malowanie wiejskich krajobrazów. Najnowsze badania pokazują, że jest to bardzo odstresowujące zajęcie. Więc nie tylko dzieci mogą malować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*