Dochodzenie swoich praw w przypadku odszkodowań komunikacyjnych

Dochodzenie swoich praw w przypadku odszkodowań komunikacyjnych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadek komunikacyjny pociąga za sobą wiele przykrych obowiązków, które muszą zostać wypełnione, aby firma ubezpieczeniowa wypłaciła odszkodowanie. Co więcej, często stara się ona obniżyć koszty i uniknąć wypłacania pełnej sumy. Dlatego też warto dochodzić swoich praw u boku specjalisty, który dokona profesjonalnej oceny pojazdu.

Profesjonalny rzeczoznawca działa w sposób indywidualny

Żaden wypadek komunikacyjny nie jest identyczny, jak poprzednie. Dlatego też dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych Szczecin powinno być prowadzone w sposób zindywidualizowany. Aby było to faktycznie możliwe, konieczne jest zasięgnięcie porady specjalisty, który uwzględnia wszystkie czynniki związane z kolizją. Będzie w stanie nie tylko ocenić, jak wysoka kwota odszkodowania przysługuje, ale czy również konieczne jest wpłacenie dodatkowych świadczeń, jak choćby renty osobie poszkodowanej.

Jeśli nie dochodzenie praw w imieniu poszkodowanego to może wykup szkód?

Drugą opcją, która również może być atrakcyjna dla niektórych osób, jest wykup szkód. W tym przypadku postępowanie zwykle jest krótsze, ale mniej korzystne finansowo dla właściciela pojazdu.

W tym przypadku specjaliści nie tylko dokonują oceny, ale też wypłacają dopłatę do zaniżonego wcześniej odszkodowania. Oznacza to, że wykupują “prawdo do szkody” i raz na zawsze pozwalają pozbyć się problemu właścicielowi. To wygodne rozwiązanie bez dodatkowego ryzyka czy kosztów, jakie mogłyby się pojawić w przypadku opisanym wyżej, czyli dochodzenie praw na drodze sądowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*