Etapy planowania budowania strony internetowej

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie prowadzenie biznesu nie może się obyć bez dobrze funkcjonującej strony internetowej. Na rynku jest dostępnych sporo firm i osób prywatnych, które za opłatą zajmą się zarówno wdrożeniem strony jak i jej obsługą. Jak w każdej innej dziedzinie ważne jest jednak, żeby przed wykupieniem usługi zastanowić się – jak chcemy, żeby nasza strona nie tylko wyglądała, ale też jakie ma spełniać zadania.

Dobry plan to podstawa sukcesu

W tworzeniu stron www, należy obrać podejście jak przy budowie domu. Rozpoznajemy grunt na jakim działamy a następnie planujemy co na stronie ma się znajdować, jakie mamy ku temu narzędzia i finalnie jak całość ma się prezentować.  Zazwyczaj możemy liczyć na pomoc ze strony firmy, która się tym zajmie, od samego początku procesu. Zanim jednak zlecimy wykonanie usługi należy rozważyć kilka kwestii.

Jaka jest rola zleceniodawcy w realizacji projektu strony?

Ważne żebyśmy my jako klienci byli w stanie dokładnie opisać jaki jest nasz cel, jaki charakter ma nasza działalność i na czym najbardziej nam zależy. Niebagatelny jest tutaj też aspekt budżetu, konkretne rozwiązania oraz ich utrzymywanie mają swoją cenę. Projektowanie stron www ułatwia korzystanie z dostępnych systemów zarządzania treścią, dzięki którym po oddaniu nam strony będziemy mogli samodzielnie się nią zajmować, choćby w zakresie edycji treści. Jeśli stawiamy na autorskie rozwiązania musimy liczyć się z tym, że ewentualne zmiany będą pociągały za sobą koszty – będzie potrzebna osoba, która zna się na obsłudze stron i wprowadzi te zmiany w naszym imieniu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*