Jak dbać o fototapetę w łazience?

Jak dbać o fototapetę w łazience?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fototapeta do łazienki przede wszystkim powinna być odporna na wilgoć. Dekoracyjny element powinien wpisywać się w styl pomieszczenia, a jednocześnie być wytrzymały. Należy także przygotować dobrze ścianę przez jej zamontowaniem.

Jak przygotować ścianę?

Dobre przygotowanie ściany zaoszczędzi nam mnóstwa problemów z późniejszą konserwacją fototapety. Przede wszystkim ściana musi być gładka. Przed nałożeniem tapety należy zagruntować ścianę. Zwykły klej może okazać się zbyt słaby, należy więc wykorzystać specjalny klej do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności. Sama tapeta powinna być laminowana, dzięki czemu uzyska wodoszczelność. Po około 48h od nałożenia należy zaimpregnować ją silikonem, a po kolejnej dobie można zacząć normalnie korzystać z łazienki.

Jak dbać o fototapetę?

Samo założenie fototapety nie wystarczy, żeby cały czas dobrze się prezentowała. Należy dodatkowo o nią zadbać.Tapety tego typu są odporne na zmywania wodą i delikatnymi środkami czyszczącymi. Można więc czyścić je za pomocą specjalnych preparatów, lub wody z mydłem. Należy pamiętać, żeby nie używać do czyszczenia proszku do prania lub płynu do mycia naczyń, gdyż może to spowodować uszkodzenie laminatu. Istnieje kilka rodzajów laminatów. Zwykle używa się matowego, półmatowego i płynnego, które są jednocześnie najtańsze. Najlepszym rozwiązaniem jest laminat z folii, który co prawda jest najdroższy, jednak odwdzięcza się dużą wytrzymałością i jakością.

Czyszczenie fototapety nie jest trudne. Musimy głównie zapamiętać, żeby robić to delikatnie i odpowiednimi środkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*