Wakacje na Kubie – szereg wymogów, o których należy wiedzieć

Wakacje na Kubie – szereg wymogów, o których należy wiedzieć
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje to doskonały czas, by zwiedzić kolejny kawałek świata i odpocząć po jesiennych i zimowych miesiącach wypełnionych pracą. Turyści coraz chętniej wybierają dalekie kierunki podróży, które jednocześnie gwarantują piękną pogodę. Jednym z często wskazywanych miejsc na liście planów wakacyjnych jest Kuba. Zanim jednak spakujemy walizki, warto wiedzieć jakie wymogi należy spełnić, aby móc zwiedzać ten gorący jak wulkan kraj.

Co należy wiedzieć wyjeżdżając na Kubę?

Zagraniczne podróże związane są z koniecznością wyrabiania dokumentów, które umożliwią legalny pobyt w danym kraju. Jednym z takich dokumentów jest karta turysty na Kubę, która umożliwia wjazd na wyspę w celach turystycznych i jest ona ważna przez 30 dni od momentu przekroczenia kubańskiej granicy. Wyrobienie tego typu karty wymaga jednak dopełnienia szeregu formalności w wielu instytucjach, co odbiera radość z planowanego urlopu. W odpowiedzi na potrzeby turystów powstały firmy, które pomagają w otrzymaniu niezbędnych dokumentów, bez konieczności martwienia się o kwestie formalne.

Jak otrzymać kartę turysty?

Kartę turysty można dostać już w kilka dni od wypełnienia wniosku. Wystarczy podać wymagane informacje, aby rozpocząć proces wizowy. Następnie należy przesłać skan paszportu oraz dokonać opłaty za wizę. Dokument dostarczany jest kurierem pod wskazany adres, co pozwala zaoszczędzać czas i skupić się na przygotowaniach do podróży. Dzięki wsparciu profesjonalnej firmy turystycznej, planowanie urlopu na drugim krańcu świata staje się przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*