Jak nauczyć psa załatwiania się na zewnątrz?

Jak nauczyć psa załatwiania się na zewnątrz?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy świeżo upieczony opiekun psa zadaje sobie pytanie, jak małego szczeniaka nauczyć czystości. Tymczasem nie jest to trudne zadanie, choć niestety dość czasochłonne. Nie wszystkie psy uczą się w takim samym tempie.

Jak nauczyć psa czystości w mieszkaniu?

W treningu czystości i nauce załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz liczą się przede wszystkim spokój, opanowanie i systematyczność. Pamiętać należy, że pies nie rozumie naszych poleceń, dopóki w jasny i czytelny sposób nie pokażemy mu, co oznaczają. Dlatego też powinno się nagradzać psa za każde załatwienie się na dworze i pod żadnym pozorem nie wolno karać za to, że przytrafiają mu się wpadki w mieszkaniu. To jeszcze dziecko, któremu wiele należy wybaczać.

Do nauki przydać się mogą oczywiście smakołyki, które kupić można na stronie https://zoona.pl/.  Będą doskonałą nagrodą za pożądane przez nas zachowania. Przez kilka pierwszych miesięcy szczeniak powinien być wyprowadzany na dwór co około dwie godziny. Wynika to z fizjologii jego układu moczowego i niewielkiej pojemności pęcherza. Będzie też odczuwał potrzebę załatwienia się po każdej drzemce, zabawie, czy też posiłku. Każdy opiekun powinien być wówczas gotowy na szybki, nawet kilkuminutowy spacer ze swoim psim podopiecznym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*