Jak postępować w przypadku wypadku komunikacyjnego?

Jak postępować w przypadku wypadku komunikacyjnego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy jesteś zaangażowany w wypadek, który nie był z Twojej winy, może być trudno wiedzieć, co robić. Oto kilka kroków, które należy podjąć, gdy uczestniczysz w wypadku samochodowym:

Zatrzymaj swój pojazd, jak tylko będzie to bezpieczne.

Jeśli jesteś w stanie odjechać z miejsca wypadku, zjedź na pobocze jak najszybciej i zadzwoń po służby ratunkowe na ich lokalny numer (911). Nie zakładaj, że ktoś inny zadzwoni po pomoc – nie chcesz narażać siebie ani nikogo innego na niebezpieczeństwo, czekając w pobliżu.

Zadzwoń na policję.

Jeśli są jakieś obrażenia lub uszkodzenia mienia, należy zadzwonić na policję, aby mogli udokumentować, co się stało. Możesz również poprosić o wysłanie funkcjonariusza na miejsce zdarzenia, jeśli nie czujesz się komfortowo pozostając tam sam lub nie chcesz czekać na służby ratunkowe. Jeśli to możliwe, zrób zdjęcia miejsca wypadku przed jego opuszczeniem i poproś świadków o zapisanie swoich danych kontaktowych, aby w razie potrzeby można było się z nimi później skontaktować.

Zadzwoń po pomoc drogową

Jeśli Twój samochód jest uszkodzony i musisz go odholować, zadzwoń po pomoc drogową. Jeśli nie masz pomocy drogowej przez firmę ubezpieczeniową, spróbuj zadzwonić bezpośrednio do jednej z głównych firm i zapytać, czy mogą kogoś wysłać. Jeśli nie, zadzwoń do lokalnej firmy, w której ofercie jest pomoc drogowa Oleśnica jako miasto posiada doświadczone firmy z szerokim zakresem usług pomocy drogowej,

W miarę możliwości należy zebrać informacje o wszystkich osobach.

Właściciel uszkodzonego pojazdu powinien uzyskać nazwiska, numery telefonów i informacje ubezpieczeniowe wszystkich stron przed opuszczeniem miejsca wypadku – ale nawet jeśli nie ma ich od razu pod ręką, poproś o nie, abyś mógł je później uzyskać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*